Trumfne někdo dražební rekord 100 tisíc Kč za Kiki? Letošní ročník benefičního beachvolejbalového turnaje se blíží

Už šest ročníků má za sebou dobročinná akce české beachvolejbalové špičky, vloni se podařilo vybrat rekordních více než 600 tisíc korun. Za dobu svého trvání tak turnaj s názvem „Vyber si, vydraž si, zahraj si“ získal pro charitu takřka 2 miliony korun. Podaří se loňské rekordy letos překonat?

Tento benefiční turnaj je unikátní příležitostí, jak si na pískovém hřišti zahrát společně s hráčem nebo hráčkou z české beachvolejbalové špičky a zároveň tím přispět na dobrou věc. Postup je jednoduchý: z dražebního seznamu si vyberete svého oblíbeného hráče nebo hráčku, dorazíte v pátek 23. listopadu 2018 v 18 hodin do Vinohradského pivovaru v Praze, kde si svého favorita vydražíte. Samozřejmě pokud budete dostatečně dlouho přihazovat :-). A následující den v sobotu 24. listopadu 2018 se od 12 hodin zúčastníte turnaje v areálu Sportovní akademie Domyno.

Kiki na loňském turnaji

Zasmečujte si s beachvolejbalovou špičkou

I letos si můžete vydražit jednu z 20 hvězd plážového volejbalu. Za Kristýnu Hoidarovou Kolocovou, přezdívanou Kiki, vloni zájemce zaplatil sto tisíc korun, což je historicky suverénně nejvyšší částka za jednoho hráče.

Na aktuálním dražebním lístku jsou mistři a mistryně Česka i Slovenska či medailisté z evropských i světových pohárů. Nebudou tak chybět ani mužské jedničky Perušič se Schweinerem nebo novopečené mistryně ČR Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou. Kompletní dražební lístek s možností přihazovat online najdete tady…  

„O účasti na akci jednáme také s mistry Evropy a stříbrnými z Olympiády v Riu, Italy Nicolaiem a Lupem,“ odkrývá plány zakladatel projektu Martin Tichý.

Klíčem je fungující beachvolejbalová komunita

Turnaj už je tradicí, přesto se chystá jedna novinka – každý hráč si letos vybere dopředu sám neziskovou organizaci nebo projekt, který chce podpořit.

„Rádi bychom tím aktivizovali co nejvíce lidí. Pomoc se tak může dostat k většímu množství potřebných, než když jsou příjemci dopředu určeni,“ vysvětluje Martin Tichý.

Během uplynulých ročníků bylo podpořeno deset organizací. Letos díky novému systému získá financování minimálně dalších deset neziskovek. Přitom díky firemním partnerům je již jistý výtěžek minimálně sto tisíc korun.

Organizátoři turnaje Martin a Jindřich

„Máme také radost, že se do letošních příprav aktivně zapojují i sami hráči. Už si zvykli, že jednou za rok můžeme společně udělat velkou věc pro dobro potřebných a organizace akce tak už nevisí jen na nás dvou,“ doplňuje parťák Tichého na hřišti i v projektu Jindřich Weiss.

„Vyber si, vydraž si, zahraj si“ je mezi sportovci ojedinělým počinem. Český volejbalový svaz ji ocenil cenou fair play. „Rádi bychom tento koncept nabídli i dalším sportovním odvětvím. Fanoušci by si určitě rádi zahráli třeba se svojí oblíbenou tenisovou hvězdou. Předpokladem úspěchu je dobře fungující komunita, kterou naštěstí jako beachvolejbalisti máme,“ popisuje svou vizi Martin Tichý.

Více informací naleznete na www.beneficniturnaj.cz a na FB stránce letošního ročníku.