Stromeček splněných přání plní dětské sny

Před 6 lety vznikl projekt Strom splněných přání pro děti, které nemají lehký start do života. Pro děti ze Smíšku, děti z dětských domovů, děti se zdravotním postižením. Projekt Strom splněných přání se snaží dětem ukázat, že svět může být i hezký; a za šest let Ježíšek splnil stovky přáníček a rozzářil stovky dětských očí.

Strom splněných přání vznikl kvůli dvěma chlapcům předškolního věku, kteří ke správnému vývoji potřebovali péči a lásku rodičů. Toho se jim bohužel nedostávalo a místo toho byli, vzhledem k neplnění úředních úkonů ze strany matky, umístěni do dětského domova. Aby tety ze Smíšku zmírnily jejich smutnění, chtěly klukům koupit dárek. Jenže si uvědomily, že ostatním dětem bude líto, že nic nedostaly. A tak vznikl projekt Strom splněných přání. V prvním roce se podařilo rozzářit oči 81 dětem.

Když přišel další rok a začaly se velkou rychlostí blížit nejkrásnější svátky roku, které patří především dětem, rozhodli se ve Smíšku v tradici akce pokračovat. Letos se bude Strom splněných přání konat již posedmé a vy máte možnost ukázat dětem, že Ježíšek existuje.

Stačí velmi málo. Na adrese e-shopu Smíšek můžete koupit dárek, který si malí smíšci přejí, a zaslat ho na adresu integrační školičky Smíšek. Tam vánoční skřítci vše zabalí a naskládají pod vánoční stromeček, kde si všechny dárky děti rozbalí během vánoční besídky, na kterou jste srdečně zváni. Buďte její součástí a radujte se s námi!

Besídka se koná 18. 12. 2018 v Paláci Lucerna – Galerie Lucerna od 15.00 do 18.00

RUBRIKY: