Příležitost pro dětské filantropické projekty – už jen pár dní

Uzávěrka Dobro-druhů prodloužena!

Filantropem se může stát každý. Klidně i prvňáček. Nadace Via podporuje malé a mladé filantropy a každoročně přispívá na jejich dobročinné projekty. Uzávěrka přihlášek letošního ročníku Dobro-druhů je na spadnutí! Ještě do půlnoci 27.  10. je možné váš projekt přihlásit. Znáte školní třídu, kolektiv kamarádů nebo třeba členy zájmového kroužku, kteří se snaží nebo chtějí někomu pomáhat? Mohou získat pomoc i finanční podporu. Ještě to stihnete! Inspirujte děti, třídní učitele, vedoucí kroužků… Letošní kapacita projektu zatím není vyčerpána. Tady jsou příklady mladých dobro-druhů, jejichž projekty už Nadace Via podpořila:

Školáci záchranáři

Žáci z Olomoucké Scioškoly rádi hrají na hudební nástroje a zpívají. Rozhodli se, že uspořádají koncert, který bude nejen těšit, ale i pomáhat. Pozvali na něj rodiče, příbuzné a kamarády a ze získaných peněz pomohli Záchranné stanici v Němčicích na Hané, která z výtěžku nakoupila krmivo pro oslabené nebo zraněné ptáky, veverky a jiné živočichy na několik měsíců.

 

 

Aukce pro Petříka

Petřík trpí nevyléčitelnou nemocí, jeho bratr Martin se mu rozhodl pomoci. Spolu se svými kamarády uspořádal aukci různých předmětů, které věnovali třeba známí sportovci. Díky výtěžku z aukce může Petřík cestovat speciálně upraveným automobilem.

 

 

To bude divočina!

Karolína a Tomáš už chodí na gymnázium. Rozhodli se uspořádat výstavu a následnou dražbu studentských fotografií. Vybrané peníze věnovali Hnutí Duha a podpořili rozšíření divočiny v Národním parku Šumava.

 

 

 

Minipodnik Smajlík

S jako smích, M jako minipodnikavost, A jako aktivita, J jako jednota, L jako laskavost, I jako inspirace, K jako kamarádství. Tohle všechno má společné skupina dětí ze školy v Bílovci u Ostravy. Pořádají například bleší trh nebo prodávají občerstvení na sportovní akci Bílovecká laťka. Peníze vydělané ze všech akcí darují Ekologickému centru Jarošův statek – příroda kolem nás. Právě tam jezdí hodně bílovických dětí trávit svůj volný čas.

 

Pomáhají s pomáháním

Máte chuť také někomu pomoci a nevíte, jak se do toho pustit? Nadace Via a její projekt Dobro-druzi poradí, jak na to. Hledá se až 15 týmů dětí a mladých lidí, které uspořádají nějaké benefiční akce (např. běhy, bazary, divadelní představení, koncerty atd.) ve prospěch konkrétní osoby či organizace, kterou si předem samy zvolí.

Výtěžek z beneficí týmům nadace zdvojnásobí do výše 20 000 Kč. Poskytne také konzultace, vzdělávací setkání, metodickou podporu, prostor pro sdílení s dalšími týmy a finanční příspěvek na realizaci akce.

Další informace najedete tady…., přihlášku můžete vyplnit tamtéž. Zkuste dobro-družství! 🙂

RUBRIKY: