Fotka vnuka s babičkou dojímá sociální sítě

„Je mi smutno, jak “chátrá” stářím moje babička a je mi z toho do breku,“ píše na svém FB fotograf Petr Gebauer. Fotografie a text, který ji doprovází, sdílelo už více než 17 tisíc lidí.

„Dneska jsem si jí půjčil na focení a když jsem jí vezl, tak v jednom kuse řvala, já se bojím, vrať mě zpátky. Tak jí říkám, babi, neboj se, uděláme si pár fotek. Chci tě mít v rámečku v pracovně, jsi pro mě velmi důležitá. V tom se na mě koukla a zeptala se: kdo jsi? Pak dodala: vezmi mě domů, já mám strach.

Lituji, velice lituji! Že když byla alespoň trošičku při smyslech, tak jsem na ní neměl tolik času. Však to znáte věty typu: Babi, já spěchám; řekneš mi to jindy, teď nemám čas; promiň, musím se jít učit.
Teď je na tom mentalitou jak tříleté dítě s tím rozdílem, že dítě kvete, ona před očima uvadá.

Asi bych dal cokoliv za to, aby se jí vrátila jiskra života a aby s úsměvem na tváři hovořila o zlé době mezi světovými válkami, o tom, jak jí komunisti zabavili statek, o tom, jak tátovi utekly kachny na rybník, taky o tom, jakej byl můj táta za mlada syčák a o dědečkovi, kterého jsem neměl možnost poznat.

…važte si babiček.“

K tématu:

Hledají se pohádkové babičky a dědečkové

Čtecí babičky se od září těší znovu do školek

RUBRIKY: