Filantropie jen kvete, dozvíte se z aktuálního letního čísla čtvrtletníku Umění darovat

„Než se vrhnete do horkých letních dní, přečtěte si naše nejnovější číslo čtvrtletníku Umění darovat. Pochopíte z něj, že filantropie, o které po celou dobu své existence tento časopis píše, nikdy nebyla v tak dobré kondici jako dnes.

Ač se zdá, že se v posledních letech zhouplo kyvadlo mezi dobrem a zlem spíše k tomu druhému a je skoro nemožné se vyznat ve světě fake news, filantropie se nezadržitelně šíří jako živá voda. Už nikdo asi nezaměňuje filantropii za filatelistiku…

Neznám dnes filantropa, který by do své filantropické práce nevložil své srdce. Většinou je to pro ně ještě větší vášeň, než byla peníze vydělat.

Toto číslo obsahuje dva rozhovory, které – a to Vám garantuji – přečtete jedním dechem. První je s Olgou Štrejbarovou, která je Vám už určitě známa pro svůj nápad Ježíškova vnoučata. Byla nominována na cenu Via Bona v kategorii Srdcař, kterou sice nevyhrála, ale je mojí osobní vítězkou. Vyvinula energie jak jaderná elektrárna a vytvořila dobročinný koncept, který měl takový potenciál, že ho převzal Český rozhlas a dotáhl k dokonalosti.

Claire Costellová, s níž je tu druhý rozhovor, Vám také bude povědomá. Slavná expertka na šíření filantropie v USA se na našich stránkách objevila už před čtyřmi lety. Dává mi za pravdu, říká dokonce, že jsme vstoupili do druhého zlatého věku dobročinnosti. Není to skvělé?“

Tolik z editorialu šéfredaktorky Nory Grundové v letním čísle Umění darovat, které právě vyšlo. Pokud ho chcete dostat zdarma do své schránky, napište na email: umenidarovat@nadacevia.cz.

Volně ke stažení je tady: www.umenidarovat.cz/tistena-cisla/

Krásné léto!

RUBRIKY: